Bácskai Kultúrpalota Baja város főterén, a Szentháromság téren helyezkedik el.
A teret „Bácska Szent Márk terének” is nevezik, hisz három oldalról eklektikus és klasszicizáló stílusú épületek, negyedik oldalról a Sugovica határolja.
A Kultúrpalota Baja város sajátos építészeti vonásainak szinte mindegyikét magán hordja: három homlokzata három egymást követő korszakban épült 1813 és 1907 között. Főhomlokzata a Szentháromság térre tekint. Építtetője Mészáros Antal főbíró volt, az 1848-as szabadságharc hadügyminiszterének, Mészáros Lázárnak bátyja.
1913-ban ennek az épületnek az erkélyéről rendeztek először szabadtéri vetítést a városban. A vetítés rendezője, Szilágyi György ugyanebben a házban nyitotta meg 1913-ban a város első „kőmoziját” Uránia néven. Az épületegyüttes második tagja homlokzatával az Attila utcára néz. Klasszicizáló, historizáló stílusú, egyemeletes épülettag. Az 1813-ban alapított, egykori Székely Leó Vaskereskedés épülete egy szerkezeti egységet képez a Szentháromság téri taggal. Az épületegyüttes harmadik tagja a Szabadság utca 3. szám alatti, 1907-ben épült szecessziós műremek, mely belső tereivel is a fenti két épülethez kapcsolódik.
A XX. század elején Reich Farkas Fiai divat-, vászon- és szőnyegáruház néven működött, melyet Reich Vilmos és Gyula világvárosi üzletek mintájára építtetett. A Reich család tagjai az 1948-as államosításig tartották kezükben az áruházat, amely 1950-től a hajdani Mészáros-féle házzal és a hozzá szervesen kapcsolódó Székely Leó-féle vaskereskedéssel együtt Bajai Áruház néven vált ismertté. Az épület felújítása, korszerűsítése a Norvég Alap támogatásából és a város saját erejéből valósult meg 2010-ben.
Az évek során Baja és a környező települések művészeti központja lett. Közösségi terei alkalmasak összejövetelek, klubok, szakkörök, művészeti és gyermekfoglalkozások lebonyolítására, hagyományok ápolására. Ahogy a neve is jelzi, Felső – Bácska Kultúrpalotájaként funkcionál. A felújított, bővített épület többfunkciós hasznosítása lehetővé teszi, hogy testet öltsön itt egy kulturális, művészeti és közösségi központ. 2011-től az épület a Baja Marketing Kft. üzemeltetésében működött, majd 2021 októberétől ez lett a város közművelődési intézményének székhelye, a Bácskai Művelődési Központ.